Τρίτη 2 Νοεμβρίου 2010

Νίκη της Ράξας επί της Σωτήρας με 4-2

Στο γειτονικό ντέρμπι με την Σωτήρα η ομάδα μας κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 4-2. Η ομάδα της Σωτήρας μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι αλλά το σκορ άνοιξε η Ραξα στο 10΄ με τον Μπαμπατσια Αχιλλέα μετά από σέντρα του Τατσιοπουλου.
Η Σωτήρα κατάφερε να ισοφαρίσει στο 20΄ με το Τζερεμέ όταν από σουτ συμπαίκτη του η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και επέστρεψε στον παίχτη ο όποιος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κολετσιου.
Η απάντηση της Ράξας ήρθε στο 40 όταν ο Τσουλλαι (Σαντι) έστειλε με δυνατό σουτ την μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 2-1,σκορ με το όποιος τελείωσε το ημίχρονο.
Στην επανάληψη η Ράξα μπήκε δυνατά και στο 60' μετά από εκπληκτική ψηλοκρεμαστή μπαλιά του Τσουλλαι ο Κατσιγιαννης έκανε το 3-1.
Η Σωτήρα μπήκε ξανά στο παιχνίδι με τον Τζερεμέ  στο 70' από πλασέ στη μικρή περιοχή σημείωσε σε 3-2. Η Ράξα δεν σταμάτησε εκεί και με τον Ζαγκογιαννη ο όποιος στο 82' βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα  έκανε το 4-2 πετυχαίνονται μια θριαμβευτική νίκη.