Παρασκευή 12 Νοεμβρίου 2010

1-1 η Ραξα με το Ζάρκο

Την ισοπαλία κατάφερε να αποσπάσει η ομάδα της Ράξας και με αρκετές απουσίες για δεύτερο συνεχή αγώνα απέναντι στη δυνατά ομάδα του Ζαρκου.
Παίζοντας κυρίως αμυντικά και με αντεπιθέσεις κατάφερε να προηγηθεί στο 1ο ημίχρονο όταν ο Κατσιγιαννης σε μια επίθεση της ομάδας πάσαρε εξαιρετικά στον Δημοπουλο ο όποιος προλαβαίνοντας την έξοδο του τερματοφύλακα έκανε με κοντινό πλασέ το 1-0.
Στην επανάληψη η εικόνα του παιχνιδιού ήταν η ίδια με το Ζαρκο να χάνει τις περισσότερες ευκαιρίες για την ισοφάρισης.
Τελικά στο 82` λεπτό οι φιλοξενούμενοι με μια επίθεση απο τα δεξιά πραγματοποίησαν το 1-1 με δυνατό σουτ του Γατσελη και με τις δυο ομάδες να μοιράζονται το βαθμό της ισοπαλίας.
Λανθασμένα διαμαρτύρονται οι φιλοξενούμενοι για γκολ που τους ακυρώθηκε καθώς ο παίχτης ηταν σε θέση οφσάιντ.